• ZADZWOŃ I UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ:

  22 400 13 77   603 39 22 22

 • Menu

  Jak sobie radzić z wypadaniem włosów?

  Wypadanie włosów to przede wszystkim problem natury estetycznej, choć jego przyczyną mogą być również dolegliwości natury zdrowotnej. Na szczęście, w większości przypadków za nadmierne wypadanie włosów odpowiada ich niewłaściwa pielęgnacja, a nie choroba czy niedożywienie – niewłaściwa dieta może być przyczyną osłabienia włosów i ich wypadania.

  Jeśli włosy zbyt często farbujemy, poddajemy niszczącym zabiegom fryzjerskim, stosujemy środki, które osłabiają strukturę włosów lub podrażniają cebulki włosowe, wtedy możemy być niemal pewni, że włosy wypadają nam właśnie z uwagi na ich niewłaściwą pielęgnację. Oczywiście przyczyną wypadania włosów może być również niedobór pewnych witamin, zwłaszcza biotyny. W takiej sytuacji można sięgać po suplementy diety, które dostarczą do organizmu niezbędne substancje odżywcze, które wzmocnią nasze włosy i ograniczą ich wypadanie. Jeśli zmiana sposobu pielęgnacji włosów i stosowanie suplementów diety wzmacniających włosy nie przynosi oczekiwanych rezultatów, w takiej sytuacji warto zgłosić się po pomoc do dermatologa lub lekarza pierwszego kontaktu. Przyczyną wypadania włosów może być bowiem jakaś choroba ogólnoustrojowa.

  Domowe sposoby na wypadające włosy

  Jeśli zależy nam na wzmocnieniu struktury naszych włosów możemy sięgnąć po sprawdzone metody ich odżywiania. Stosując własnoręcznie przygotowane maseczki na włosy dostarczamy im minerałów i witamin potrzebnych do wzmocnienie cebulek włosowych i odbudowy naturalnej, prawidłowej ich struktury – przywracając dobrą formę również tym włosom, które wcześniej uległy uszkodzeniu. Przykładem maseczki, która ma za zadanie wzmocnić włosy jest maseczka z aloesu. Wystarczy wycisnąć sok z liści aloesu, rozpuścić go w wodzie i wmasować w skórę głowy. Po kilkunastu minutach maseczkę należy spłukać letnią wodą. Zabieg można powtórzyć kilkukrotnie w odstępie dwóch-trzech dni. Zawarte w soku z liści aloesu substancje odżywcze powinny oczyścić skórę głowy i dostarczyć do niej wiele wartościowych składników odżywczych. Dzięki nim cebulki włosowe ulegną wzmocnieniu, co powinno zatrzymać masowe wypadanie włosów.

  Suplementy na wypadające włosy

  Prócz domowych sposobów na wypadające włosy w aptekach znajdziemy cała gamę produktów stworzonych z myślą o osobach zmagających się z problemem osłabionych i wypadających włosów. Tego typu środki dostępne są w formie tabletek lub proszku przeznaczonego do rozpuszczenia w wodzie, do stosowania wewnętrznego. Kilkunastodniowa kuracja z zastosowaniem preparatów zawierających biotynę i innego rodzaju substancje aktywne, powinna zatrzymać wypadanie włosów lub przynajmniej wyraźnie je ograniczyć. Jeśli stosowanie takich preparatów nie daje żadnego efektu, przyczyną wypadania włosów może być choroba skóry lub schorzenie ogólnoustrojowe.

  Zanim odwiedzisz lekarza spróbuj przez jakiś czas oszczędzać swoje włosy, nie farbuj ich, nie traktuj suszarką czy prostownicą, myj dobrej jakości odżywkami, od czasu do czasu stosuj domowe maseczki. Jeśli czujesz taką potrzebę, sięgnij po specjalne suplementy diety z substancjami, które wpływają na wygląd i strukturę włosów. Gdy wszystkie metody zawiodą lub wypadanie włosów będzie bardzo intensywne, warto skontaktować się z dermatologiem lub zgłosić się po radę do lekarza pierwszego kontaktu.

   

  Artykuł powstał we współpracy z apteką internetową: aptekaodpokolen.pl